لزوم برقراری امنیت روانی و فیزیکی پرستاران در روزهای کرونایی

در چنین شرایطی که مشکلات فنی و کمبود برخی تجهیزات سختی کار را دوچندان کرده است، مشکل اساسی بیمارستان که همانا قدر نشناسی برخی شهروندان و توهین به پرسنل و بر هم زدن نظم عمومی بیمارستان به ویژه اورژانس، همچنان پا برجاست و حتی در این شرایط بحرانی هنوز شاهد بروز چنین رفتار های ناشایست از سوی برخی شهروندان هستیم!

به گزارش زرین نامه: روزهای کرونایی در تنها بیمارستان شهر فشار مضاعفی به پزشکان، پرستاران، خدمه، مسئولان آزمایشگاه و سایر بخش های درمانی وارد کرده است. حجم مراجعات گسترده بیماران در این روزها ، علاوه بر فشار جسمی ، فشار روانی فراوانی را به کادر درمان و پزشکی وارد می سازد و تحمل این فشار در چنین شرایط بحرانی بسیار سخت و دشوار است.

فشار کاری از یک سو و احتمال سرایت بیماری کرونا از سوی دیگر در کنار اجبار برای پوشیدن لباس و ماسک که تنفس را با مشکل همراه می سازد ، حقیقتاً شرایط سختی را برای پرسنل بیمارستان پیش آورده است. اما با این وجود در چنین شرایطی که گاهی اوقات فرصت نوشیدن یک لیوان چای یا صرف یک صبحانه چند دقیقه ای برای پرسنل وجود ندارد، پرسنل با سعه صدر و خویشتن داری در حال انجام وظیفه و خدمترسانی به بیماران و شهروندان هستند و در حالی که سایر کارکنان و معلمان با کاهش حجم کاری یا تعطیلی مواجه شده اندف این قشر باید بدون استراحت و بیشتر از گذشته به انجام وظایف محوله مشغول باشند و با این شرایط به احتمال قوی باید  قید تعطیلات نوروز هم را بزنند!

در چنین شرایطی که مشکلات فنی و کمبود برخی تجهیزات سختی کار را دوچندان کرده است و مشکل اساسی بیمارستان که همانا قدر نشناسی برخی شهروندان و توهین به پرسنل و بر هم زدن نظم عمومی بیمارستان به ویژه اورژانس، همچنان پا برجاست و حتی در این شرایط بحرانی هنوز شاهد بروز چنین رفتار های ناشایست از سوی برخی شهروندان هستیم!

جا دارد در این شرایط خاص دادستان و ریاست دادگستری شهرستان ، فرماندهی نیروی انتظامی، فرماندار و امام جمعه شهرستان ، گام های اساسی برای حل این بحران بردارند تا در این شرایط خاص که پرستاران و پرسنل بخش های مختلف حتی البسه مناسب برای حفاظت از خویش ندارند، دستکم این اطمینان را داشته باشند که مسئولان شهرستان آنها را از گزند توهین ها و رفتار های غیر متمدنانه برخی شهروندان حفظ می کنند. استقرار یک یا دو نیروی مسلح در بیمارستان در این روزهای خاص علاوه بر کمک به نگهبانان بیمارستان در جلوگیری از مراجعات غیر ضروری و ملاقات ها ، می تواند در ایجاد نظم و شرایط روانی سالم به کادر درمان و پزشکی کمک کند. در پایان ضمن تقدیر و تشکر از همه افرادی که در این روزها یاریگر پرستاران بوده اند و با راه اندازی کمپین، اهدای ماسک تجهیزات، و مراجعه حضوری باعث دلگرمی انان شده اند ، باور کنیم این خدمت به پرستاران و پرسنل کادر درمان و پزشکی و کمک به ایجاد شرایط آرام و به دور از هر گونه تنش از هر خدا قوت، لبخند و راه اندازی کمپین ، ارزشمند تر ، ماندگار تر و خداپسندانه تر است.

IMG 20200304 WA0001

نظرات
هنوز هیچ دیدگاهی ثبت نشده است اولین نظر را شما ثبت کنید
ثبت دیدگاه

ارسال دیدگاه