سرتیتر اخبار
 

استاندار گلستان از اختصاص اعتبار 130 میلیارد تومانی برای پرداخت سهم دولت جهت تکمیل پروژه های خیرساز، هوشمندسازی کلاس ها و همچنین تامین زیرساخت های سرمایشی و گرمایشی مدارس استان، اختصاص یافت.

به گزارش زرین نامه؛ علیمحمد زنگانه در آیین تجلیل از معلمان شهرستان علی آباد کتول، شغل معلمی را جایگاهی رفیع توصیف کرد و گفت: معلمان، افسران دفاع مطهر در جنگ نرم هستند.
وی اظهار کرد: در دوران دفاع مقدس که جنگ سرد بود، احساس حضور در جبهه برای دفاع از ارزش های انقلاب و خاک میهن به وضوح احساس می شد، ولی با توجه به ویژگی های جنگ نرم، حضور در جبهه دفاع مطهر به راحتی و وضوح احساس نمی شود و برای تشخیص باید هوشیارتر باشیم.
زنگانه تصریح کرد: در کنار جنگ نرم، دشمن جنگ اقتصادی را نیز به حربه های خوب برای مقابله به ایران اسلامی، افزوده است و باید برای صیانت از ارزش های نظام اسلامی که با خون شهیدان و تلاش امام راحل و رهبری امام خامنه ای تا کنون حفظ شده، در عرصه دفاع مطهر و قرارگاه های اقتصادی آگاهانه و جهادی اقدام باشیم.
زنگانه با اشاره به اعتبارات آموزش و پرورش استان در سال 1401 گفت: 130 میلیارد تومان از بودجه امسال استان، جهت پرداخت سهم دولت در تکمیل پروژه های خیرساز، هوشمندسازی کلاس ها و همچنین تامین زیرساخت های سرمایشی و گرمایشی مدارس استان، اختصاص یافته که با اجرای این پروژه ها، ما دیگر مدرسه ای با سیستم های قدیمی گرمایش و سرمایش نخواهیم داشت.
وی همچنین افزود: برای سالن های ورزشی مدارس و خوابگاه دختران دانشگاه فرهنگیان بیش از 200 میلیارد مصوبه در جریان یفر ریاست محترم جمهور به این استان، اخذ شد که نشان از ویژه ایشان به این استان دارد و امیدواریم با عملیاتی شدن آن، شاهد ارتقاء زیرساخت های آموزشی در گلستان باشیم.
زنگانه در بخش دیگر سخنان خود با تاکید بر اهمیت سرمایه گذاری برای آموزش و پرورش دانش آموزان، انتقاد کرد: سرانه یک زندانی از یک دانش آموزش بیشتر است و این درحالی است که مفاهیم پیشگیرانه را درکودکی می توان آموزش داد. کشورهای دیگر موفق، 80 درصد منابع خود را برای آموزش و پرورش کودکان صرف می کنند.
استاندار گلستان اذعان کرد: اگر چنین عمل کنیم، چند سال بعد می ‌بینیم که این کودکان، در نوجوانی شخصیتی خودکنترل خواهند داشت که مانع بسیاری ازآسیب ها و جرم ها می شود.

خبرنگار: نرگس تجری

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

روز : ماه : سال :