سرتیتر اخبار
 

بزرگترین گلخانه تولید سبزی و صیفی جات علی آباد کتول با حضور معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری و استاندار گلستان در آستانه چهل و دو سالگی انقلاب اسلامی، به بهره برداری رسید.

به گزارش زرین نامه؛ آیین افتتاح گلخانه 10 هزار متر مربعی علی آباد کتول با حضور محمد امید معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری، هادی حق شناس استاندار گلستان، مختار مهاجر رییس سازمان جهاد کشاورزی استان، رحمت اله نوروزی نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی، محسن سوخته سرایی فرماندار و جمعی از مسئولان ادارات استانی و شهرستان در علی آباد کتول برگزار شد.
سرمایه گذار بزرگترین گلخانه سبزی و صیفی جات علی آباد کتول گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی زرین نامه اظهار کرد: این گلخانه با اعتباری بیش از 57 میلیارد ریال در مساحت 10 هزار مترمربع در علی آباد کتول به بهره برداری رسید .

golkhaneh1

احمد کردکتولی با بیان اینکه من کشاورز هستم و با کشت گلخانه ای آشنایی دارم، اظهار کرد: هدف من از احداث این گلخانه کمک به اشتغال در منطقه است و لبیک به فرمان مقام معظم رهبری بود.

آغاز کشت صیفی جات در 9 هکتار گلخانه دیگر در روزهای آینده

وی گفت: با احداث این گلخانه برای 6 نفر اشتغال به طور مستقیم و 20 نفر هم به صورت روزمزد ایجاد شد. در روزهای آینده 9 هکتار دیگر از فضای گلخانه ای ما به بهره برداری رسیده و کشت صیفی جات در آن آغاز می شود که بر این اساس تعداد اشتغال افرینی ما نیز خواهد یافت.

حمایت از کشت گلخانه ای از اهداف دولت است

محمد امید نیز گفت: حمایت ویژه از طرح های توسعه روستایی، به ویژه توسعه کشت گلخانه ای از برنامه اصلی دولت است که با جدیت آن را دنبال می کنیم.

280 هکتار گلخانه درحال ساخت داریم
هادی حق شناس هم گفت: 35 درصد اعتبارات پروژه های دهه مبارک فجر امسال استان گلستان، درحوزه روستایی است.
وی در ادامه از 280 هکتار گلخانه در حال ساخت در استان خبر داد و اظهار کرد: درصدد هستیم که این میزان را به 500 هکتار افزایش دهیم.

تضمین تنظیم بازار با رونق کشت گلخانه ای 
مختار مهاجر نیز با اشاره به حمایت دولت از کشت گلخانه ای، اظهار کرد: به ازای هر هکتار گلخانه، برای 10 تا 12 نفر اشتغال دائمی به وجود می آید. هر هکتار گلخانه 400 تا 450 تن محصول می دهد و در مصرف آب 80 درصد صرفه جویی می شود.
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه در فضای گلخانه ای، محصولات در طول سال تولید می شود، علاوه بر اشتغال دائمی، ثبات بازار نیز پدید آمده و کار تنظیم بازار سهل تر می شود.

golkhaneh1

golkhaneh1

golkhaneh1

golkhaneh1

golkhaneh1

golkhaneh1

golkhaneh1

golkhaneh1

golkhaneh1

golkhaneh1

golkhaneh1

golkhaneh1

golkhaneh1

golkhaneh1

golkhaneh1

golkhaneh1

  انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

روز : ماه : سال :