سرتیتر اخبار
 

در حالی که حدود 5 ماه تا پایان دولت دوازدهم باقی مانده است، سوخته سرایی سرپرست 7 ماهه فرمانداری علی آباد کتول جای خود را به جمالی فرماندار جدید داد تا در ماه های باقیمانده از دولت روحانی، این شهرستان را مدیریت کند.

کلنگ ساخت آموزشگاه ۱۲ کلاسه شهر گرمسار با حضور معاون آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، مهارتی و کاربنیان سازمان سما به زمین زده شد.

رییس دفتر نظام مهندسی علی آباد کتول با بیان اینکه تخلف اضافه طبقات با سهل گیری در کمیسیون ماده صد به امری روتین در آمده گفت: ماده صد به کام شهر نیست و منظره و مبلمان شهری را در خود می بلعد.

وضعیت شهرستان علی آباد کتول از نارنجی به زرد تغییر، و محدودیت فعالیت صنوف نیز با توجه به این شرایط کاهش یافته است.  مهندس سوخته سرایی فرماندار علی آباد کتول در همین رابطه اظهار داشت :خوشبختانه با اهتمام و تلاش مسؤولان و همکاری مردم، شرایط شهرستان در وضعیت زرد قرار دارد.

به گزارش زرین نامه: وضعیت شهرستان علی آباد کتول از نارنجی به زرد تغییر، و محدودیت فعالیت صنوف نیز با توجه به این شرایط کاهش یافته است. فرمانداربا اعلام این خبر، تشریح کرد : با توجه به بررسی آمار و اطلاعات شهرستان درستاد استانی مقابله و پیشگیری از بیماری کرونا، درطی ۱۰روزگذشته و اعلام رسمی دانشگاه علوم پزشکی گلستان، با نظارت اعضای ستاد مقابله با کرونا شهرستان و همکاری بسیاری از مردم عزیز این تغییر وضعیت حاصل شد و انشاءالله با یاری پروردگار و با رعایت کامل دستورالعملهای بهداشتی ستاد ملی کرونا روند کاهشی مبتلایان به ویروس کووید ۱۹ ادامه داشته و وضعیت شهرستان به سمت سفید حرکت نماید.

 فرماندار برلزوم رعایت پروتکل های بهداشتی تأکید نموده و افزود :البته شرایط با توجه به ساختارهای مختلف ، شکننده است و هرگونه عادی انگاری ، شرایط را دشوار خواهد کرد. وی تصریح کرد: نباید وضعیت زرد کرونایی باعث عادی انگاری مردم شود،لذا با توجه به نزدیکی به ایام نوروز،جدیت بیشتری دررعایت این دستورالعملها لازم است. مهندس سوخته سرایی خاطرنشان کرد:
 در شرایط کنونی همچنان ناگزیر به زندگی و همزیستی با کرونا هستیم و اطلاع رسانی و دادن هشدارهای لازم به منظوراجتناب از هرگونه تجمع و دورهمی توسط شهروندان ضروری به نظر می رسد.

وی یکی از بی توجهی های شدید نسبت به شرایط کرونایی در شهرستان را برپایی مراسم تدفین و عزای فوت شدگان دانست و تشریح کرد :
اگرچه تمامی مکانهای مذهبی و عمومی طبق مصوبه ستاد مقابله با کرونا برای برگزاری مراسم ترحیم، به روی صاحبان عزا بسته است ، ولی طبق گزارشها و مشاهدات ، مشخص شده که برخی از صاحبان عزا و بستگان آنها در منازل شخصی و آرامستانها بدون رعایت فاصله اجتماعی و رعایت پروتکلهای بهداشتی ، مراسم می گیرند و همه هم شرکت می کنند، بر همین اساس و طبق مصوبه ستاد کرونا شهرستان و به جهت کنترل شرایط فوق ، برگزاری مراسم ترحیم در آرامستانها در روزهای پنجشنبه ممنوع و در سایر روزهای هفته هم با حداقل نفرات و حداقل زمان ممکن ( یک ساعت ) مجاز می باشد.

رئیس ستاد مقابله با کرونا شهرستان، با تأکید بر استمرار رعایت پروتکلهای بهداشتی تصریح کرد:
با توجه به مصوبه ستادکرونا در شهرهای زرد، نماز جمعه در مصلی و مساجد با رعایت پروتکل‌های مربوطه برگزار می‌شود، که اقدام ارزشمندی است تا مردم ضمن رعایت نکات بهداشتی از سلامت روحی و روانی مراسم عبادی، سیاسی و دینی استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد:نماز جمعه با ۵۰ درصد ظرفیت در مصلی ها برگزار می‌شود، البته تلاش اینست که نسبت به رعایت پروتکل‌ها به طور جدی اقدام شود.

فرماندار درادامه درخصوص ترددها، گفت:با توجه به شرایط زرد شهرستان براساس مصوبات ستاد کرونا، ممنوعیت تردد وسایط نقلیه (ورود خودروهای غیربومی و خروج خودروهای بومی) بر اساس آخرین ابلاغ ، برای تردد بین شهرهای زرد به زرد، زرد به آبی و آبی به زرد مجوز تردد نیاز نیست، لیکن برای سفرهای ضروری به شهرهای قرمز و نارنجی باید از طریق فرمانداری مجوز بگیرند.

وی در رابطه با فعالیت صنوف ، گفت:درخصوص وضعیت بازار و فعالیت صنوف ، گروه های شغلی ۱ و ۲ و ۳ با رعایت پروتکلهای بهداشتی مجاز به فعالیت بوده ومشاغل گروه ۴ همچنان تعطیل می باشند، که جزییات آن قبلا از سوی ستاد ملی کرونا، اعلام شده است.


رئیس ستاد مبارزه با کووید ۱۹ شهرستان علی آباد کتول از مردم خواست، همچنان از ماسک استفاده و رعایت دستورالعملها را در دستورکار قرار داده و از سفرهای غیرضروری اجتناب ورزند، تا احیاناً با اوج گیری وضعیت شهرستان به خاطر عدم توجه و عادی انگاری، شاهد آثار و تبعات زیانبار زندگی اجتماعی مردم ناشی از بازگشت محدودیتها نباشیم.

فرماندار در پایان ضمن تشکر از همکاری و همراهی بسیار شایسته مردم عزیز تاکید داشت:
شهروندان محترم شهرستان، هر گونه اخبار و اطلاعیه در راستای تغییر (افزایش یا کاهش) محدودیت ها را از مبادی رسمی و از طریق ستاد کرونا شهرستان مستقر در فرمانداری دریافت نموده و توجهی به پیامها از طریق منابع غیررسمی و فضای مجازی، قبل از ابلاغ رسمی ستاد نداشته باشند.

در جریان هستید که در جلسه روز شنبه ستاد مقابله با کرونای استان گلستان، هادی حق شناس استاندار از رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان پرسید مشکل اصلی در توزیع و کمبود روغن خوراکی چیست که حسین طلوعیان در پاسخ تقصیر را به گردن مردم انداخت و گفت: مشکلات به وجود آمده به علت بی‌فرهنگی مردم است!

به گزارش زرین نامه وحید حاج سعیدی در یادداشتی نوشت: از وزیر صنعت، معدن تجارت و سایر مسئولان اقتصادی مملکت پنهان نیست از شما دوستان جان چه پنهان، این ماجرای صف های روغن که متاسفانه صدای وزیر بهداشت را هم از باب رعایت نشدن فاصله دو متر و بی توجهی به پروتکل های بهداشتی در آورده است تنها مختص ولایت ما نیست. حالا مختصری طویل تر یا کوتاه تر، از این دست صفوف به هم فشرده در همه جای کشور دیده می شود و خدا را شکر عدالت در این رویکرد بالسویه توزیع کالاهای اساسی جاری است. چرا که  نابرابری های اجتماعی، اقتصادی، ، فرهنگی ، مکانی و در مجموع عدالت اجتماعی، در کیفیت زندگی، رفاه و خوشبختی افراد تاثیر مستقیم دارد و دولت با این رویه مرضیه، مانع از نابرابری های اقتصادی در استان های مختلف شده است!

( والا ملت گیر افتادن از دست اینا. فاصله رو تو صفا رعایت نکنن، وزیر بهداشت ناراحت میشه! از هم فاصله بگیرن پلیس راهور گیر میده که چرا صف ها کیلومتری شده؟! ترافیک میشه. روغن نخرن می ترسن دولت بگه اَ اَ اَ اَ اَ اَ اَ اَ اَ چقدر روغن تو انبارداریم.... بیا اینارو صادر کنیم عراق! دو تا قوطی بیشتر بخرن متهم به بی فرهنگی می شن! )

در جریان هستید که در جلسه روز شنبه ستاد مقابله با کرونای استان گلستان، هادی حق شناس استاندار از رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان پرسید مشکل اصلی در توزیع و کمبود روغن خوراکی چیست که حسین طلوعیان در پاسخ تقصیر را به گردن مردم انداخت و گفت: مشکلات به وجود آمده به علت بی‌فرهنگی مردم است! البته در همان جلسه سرهنگ پاسدار سید موسی حسینی، جانشین سپاه نینوای استان واکنش تندی به این سخنان نشان داد و تأکید کرد: مشکل بی‌فرهنگی مردم نیست بلکه مشکل در نحوه مدیریت و توزیع است.

هر چند افاضات مسئولان مختلف در باب تشکیل صفوف به هم فشرده روغن نیاز به آچارکشی و فیلرگیری دارد ولی اخیراً برخی مسئولان که ظاهراً بیشتر از برخی مسئولان دیگر می فهمند قضیه را به سمت و سوی علوم نظری هل دادند و فرهنگ مردم استان را پای مسلخ بردند. البته طلوعیان بلافاصله با رعایت پروتکل های بهداشتی از مواضع شان عقب نشینی کرده و اعلام نمود موضوع بی‌فرهنگی عنوان شده در جلسه ستاد کرونا در واقع اقدامات غیرانسانیِ سودجویان در این شرایط تحریم بوده و فرهنگ و مدنیّت مردم استان گلستان با این تاریخ کهن بر کسی پوشیده نیست.

باز خدا را شکر گرگان یک شهر قدیمی است و با وجود گسترش تکنولوژی و ناپدید شدن بسیاری از حِرف و مشاغل قدیمی نظیر نمد مالی، چینی بند زنی، نعل بندی، حلاجی، دلاکی، باروت کوبی، چلنگری، طباخی، صباغی، علافی، مکاری، کیپانی، زرد چوبه کوبی ، مقنی‌گری، کناسی، طبق‌کشی، توت‌فروشی، چغاله فروشی، بادبادک و فرفره‌سازی، پالوده‌ریزی، ماست بندی، دوغ‌فروشی، گردوی تازه فروشی، آب حوضی و ... اینجا هنوز شغل چلنگری (آهنگری سنتی) در کوچه پس کوچه های درب ‌نو، سرچشمه، نعلبندان، پاسرو رونق دارد و نیاز نیست مسئولان برای خرید ماله در صف بایستند!

روز : ماه : سال :