سرتیتر اخبار
 

زرین نامه: مسئول کمیته هنری و اجرایی نوزدهمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی جوانان گفت: بیش از 280 نفر از هنرمندان داخلی و خارجی در محیط کارگاه‎ها در نوزدهمین دوره این جشنواره به خلق اثر می‎پردازند.

به گزارش زرین نامه به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان، رضا شجاعی اظهار داشت: هنرمندان داخلی شرکت‎کننده در جشنواره، هنرمندان برگزیده جشنواره‎های استانی هستند که هر کدام به صورت مجزا در رشته‎های مختلف شرکت کرده‎اند.
 
وی افزود: از هر استان 9 نفر در رشته‎های مختلف تجسمی در جشنواره حضور دارند.
 
شجاعی در خصوص تعداد هنرمندان خارجی شرکت‎کننده در این رویداد هنری بیان کرد: 26 نفر هنرمند از 21 کشور جهان همگام با هنرمندان سراسر کشور در ایام جشنواره به خلق اثر می‎پردازند.
 
مسئول کمیته هنری و اجرایی نوزدهمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی جوانان عنوان کرد: از طریق سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و رایزنی‎های فرهنگی در کشورهای هدف، برای دعوت از هنرمندان خارجی اقدام شده است.
 
وی ادامه داد: آثار این هنرمندان به دبیرخانه مرکزی از طریق ایمیل فرستاده شده و آثار منتخب برای شرکت در این جشنواره برگزیده شدند.
 
وی اضافه کرد: 50 نفر از هنرمندان نیز در ورک‎شاپ گرگان با موضوع جوان، بیداری اسلامی و دفاع مقدس و 10 نفر از هنرمندان استان نیز در قالب بوم عفاف و حجاب به خلق اثر می‎پردازند.
 
شجاعی اضافه کرد: نزدیک به 30 تن از هنرمندان داخلی و خارجی نیز با حضور در شهرستان گنبدکاووس، برج قابوس را به تصویر می‎کشند.

Comments are now closed for this entry

روز : ماه : سال :