سرتیتر اخبار
 

رييس سازمان بسيج مستضعفين گفت: در جامعه امروز ترويج امر به معروف و نهي از منكر توجه بسيار جدي آموزش و پرورش را مي طلبد.

به گزارش زرین نامه به نقل از پايگاه اينترنتي بسيج، سرتيپ بسيجي محمد رضا نقدي در همايش علمي امر به معروف و نهي از منكر در حوزه تعليم و تربيت كه در مركز فرهنگي سيد الشهدا (ع) برگزار شد گفت: در اين ايام، نشست هاي علمي گوناگوني با موضوع امر به معروف و نهي از منكر برگزار و مقالات متعددي ارائه مي شود چرا كه امر به معروف و نهي از منكر از واجب ترين فرايض الهي است.

سردار نقدي با اشاره به مهارتي بودن امر به معروف و نهي از منكر كه در يكي از مقالات ارائه شد، اظهار كرد: متاسفانه اغلب مواضع و بيانات طرح شده در زمينه امر به معروف و نهي از منكر، انتقادات سطحي و مطالبات غير عملي مي باشد.

ايشان با اشاره به شرايط امر به معروف و نهي از منكر از لحاظ فقهي اظهار داشت: با توجه به شرايط ويژه و لزوم شناخت معروف و منكر، مخاطب، تاثير گذاري و نداشتن مفسده در مي يابيم كه امر به معروف و نهي از منكر مهارت خاصي مي خواهد.

رييس سازمان بسيج مستضعفين در ادامه با طرح اين سوال كه آيا خروجي دستگاه تعليم و تربيت ما مهارت هاي امر به معروف و نهي از منكر را با خود دارد، اظهار داشت: احساس مسئوليت در جامعه، شجاعت ابراز، انتقاد پذيري و ... از جمله مواردي مي باشد كه بايد نيروي تحت تعليم در مدارس آموزش ديده و بدان عمل كند تا در جامعه جاري شود.

ايشان با استناد به مقالات ارائه شده و جريان سازي درباره ي امر به معروف و نهي از منكر بيان كرد: در جامعه امروز ترويج امر به معروف و نهي از منكر توجه بسيار جدي آموزش و پرورش را مي طلبد.

وي امر فوق را از ماموريت هاي بسيج فرهنگيان عنوان نمود و گفت: انشاءالله در سالهاي آينده واژه امر به معروف و نهي از منكر را به عنوان فريضه فراموش شده نام نبرده و اقدامات عملي انجام دهيم.

گفتني است در اين همايش كه با حضور دكتر حاجي بابايي -وزير آموز و پرورش- و مسوولان بسيج فرهنگيان و معاونين آموزش و پرورش و معلمان برجسته برگزار شد دكتر رمضانيان- مسوول بسيج فرهنگيان- گزارشي از فعاليت هاي بسيج فرهنگيان ارائه نمود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

روز : ماه : سال :