سرتیتر اخبار
 

رییس دانشگاه آزاد واحد علی آباد کتول از فعالیت 7 شرکت دانش بنیان در این واحد دانشگاهی خبر داد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آباد کتول در مسیر دانشگاه نسل چهار یعنی حل مساله و کارآفرینی حرکت می کند.

به گزارش زرین نامه؛ سید حسن سید رضایی در نشست با خبرنگاران علی آباد کتول به مناسبت سی و سومین سالروز تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد این شهرستان، این دانشگاه را بزرگترین مجموعه تحصیلات تکمیلی شمال کشور و تنها واحد بین الملل استان گلستان خواند و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آباد کتول جزو 10 دانشگاه برتر کشور است که 20 رشته دکتری، 60 رشته کارشناسی ارشد و 70 رشته کاردانی و کارشناسی در این دانشگاه تدریس می شود.
وی افزایش جذب دانشجو با وجود شیوع بیماری کرونا را نشان از اقدامات کیفی سازی در دانشگاه برشمرد و گفت: با وجود همه گیری ویروس کرونا و دشواری شرایط، این دانشگاه با فراهم آوردن شرایط مناسب و رشته های مورد نیاز جامعه، با افزایش ورودی مواجه شد و در حال حاضر بیش از 4 هزار دانشجو در مقاطع و رشته های مختلف این واحد دانشگاهی مشغول تحصیل هستند.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آباد کتول در ادامه همچنین با اشاره به تلفیق دانش با صنعت و ایجاد اشتغال اظهار کرد: یکی از اهداف این دانشگاه اقدامات عملی در حوزه تلفیق صنعت و دانش و ایجاد اشتغال و کارآفرینی است و در این حوزه تلاش های فراوانی انجام شده است. احداث کارگاه تولید ادوات کشاورزی، تجاری سازی سامانه اتوماسیون مربوط کنترل دما و رطوبت سالن های مرغداری و پرورش قارچ و ... همچنین تهیه دوربین های کنترل قایق های جنگی از جمله فعالیت های این دانشگاه در این حوزه است.
سید رضایی در خصوص رشد متوازن رشته ها و همگام سازی نیاز جامعه با رشته های تحصیلی گفت: بیش از 40 درصد پرستاران استان گلستان تحصیل کرده این دانشگاه هستند و بسیاری از کارمندان شهرستان و استان که عده ای دارای پست های مهم و حساس نیز هستند، در این دانشگاه درس خوانده اند.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آباد کتول در این نشست خبری توسعه و تجهیز مرکز رشد و تحقیقات، مرکز فن آوری های هوشمند، پذیرش 364 نفر در کارشناسی ارشد بدون کنکور، الحاق رشته های روان شناسی و آموزش و ابتدایی، تهیه و انتشار 5 مجله تخصصی برق، تحلیل بازار سرمایه، رفتار سبز، زبان انگلیسی و فیزیولوژی ورزشی، جذب 10 دانشجو از کشورهای همسایه، افزودن 16 رشته جدید کاربردی و دارای بازار کار به رشته های دانشگاهی این واحد، برگزاری مجمع بسیج، برگزاری جلسات کارگروه های پیشگیری از جرائم، دعوت از اساتید حوزه و دانشگاه و برگزاری نشست های تخصصی و تحلیل مسایل روز کشور و دنیا و برگزاری تورهای دانشجویی را از دیگر اقدامات این مجموعه در سال جاری برشمرد.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

روز : ماه : سال :