سرتیتر اخبار
 

 فرماندهی انتظامی شهرستان علی آباد کتول از شناسایی و دستگیری یک سرهنگ قلابی در شهرستان خبر داد.

 در پی نصب بنری منتسب به ستاد تبلیغاتی رحمت اله نوروزی نماینده منختب مردم در مجلس شورای اسلامی در بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج) علی آباد کتول و ذکر اسامی برخی پزشکان و عوامل این بیمارستان و به وجود آمدن نارضایتی در پرسنل این مرکز درمانی، روابط عمومی دفتر ایشان ضمن جمع آوری بنر مذکور ، بیانیه ای نیز در این خصوص منتشر کرد.

به گزارش زرین نامه:  پس از برگزاری مراسمی به مناسبت نیمه شعبان و گرامیداشت میلاد حضرت مهدی (عج) در بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج) علی اباد کتول،شایعه کاهش یا پایان بیماری کرونا در شهرستان علی آباد کتول در بین شهروندان منتشر شد در صورتی که شهروندان باید کماکان توصیه های ستاد ملی کرونا را رعایت کنند و فاصله گذاری اجتماعی و مفاد اجتماعی را جدی بگیرند.
دکتر مهدی زنگانه رئیس بیمارستان در این خصوص گفت: این مراسم که با همکاری شورای شهر برگزار گردید در جهت گرامیداشت نیمه شعبان و میلاد حضرت مهدی (عج) و تقویت روحیه پرسنل بیمارستان برگزار شد و این نباید به عنوان جشن پایان کرونا تلقی شود. در طول روزهای اخیر با تدابیر به عمل آمده در سطح شهر و همکاری فرمانداری، نیروهای بسیج و سپاه، شورای شهر و شهرداری، خیرین محترم و همکاری مردم و سایر اصناف در حال کنترل بیماری هستیم و برگزاری مراسم یا هر اقدام دیگری در بیمارستان یا سطح شهر به معنای پایان کرونا نیست. چرا که پایان این بیماری مشخص نیست و در صورتی که شهروندان به توصیه ها عمل نکنند دوباره با موج افزایش بیماری روبرو خواهیم شد و حتی در چند روز اخیر هم شاهد افزایش مراجعات و بستری ها در بیمارستان بودیم.
ایشان در حال حاضر فاصله گذاری اجتماعی و رعایت بهداشت فردی را تنها راه مقابله با این بیماری ذکر کرد و افزود: با توجه به اینکه هنوز دارو یا واکسنی برای این بیماری کشف نشده است، در حال حاضر منطقی ترین شیوه در مواجهه با این بیماری پیشگیری است و شهروندان محترم تا جایی که برایشان ممکن است از خانه خارج نشوند و فقط برای امورات ضروری از خانه خارج شوند. هر چند این امر برای بسیاری از خانواده ها به لحاظ اقتصادی مشکلات عدیده ای را به وجود آورده است ولی ذکر این نکته ضروری است که هر قدر روند مقابله با این بیماری بیشتر طول بکشد ، شرایط بد اقتصادی نیز ادامه دار خواهد شد. فلذا کاهش مراجعات به بازار و پرهیز از دورهمی ها و سفر های غیر ضروری به کوتاه شدن این دوران کمک خواهد کرد.
دکتر زنگانه در پایان از همه افرادی که در این مدت نسبت به کادر درمان و پزشکی، پرستاران ، پزشکان، پرسنل مراکز درمانی ابراز محبت کردند ، قدردانی نمود و برای همه افراد جامعه سلامتی و تندرستی آرزو نمودند.

منتخب مردم شهرستان علی آبادکتول در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم بسیج همه ی امکانات شهرستان برای کنترل بیماری کووید19 گفت: ساختمان قدیم بیمارستان قائم می تواند فضایی مناسب برای مراقبت از بیماران مبتلا به کرونا ویروس باشد، اما نیازمند تجهیز است. 

با توجه به ساختار فرهنگی و اجتماعی هر شهر باید تصمیمات جداگانه ای اتخاذ شود. با این وجود مردم بسیاری در شهر این حادثه را پذیرفته اند و موارد ایمنی را حتی بیشتر از حد توان مراعات می کنند ولی هنوز عده ای اصلاً اصل داستان را باور ندارند و برای موارد جزیی و غیر اورژانسی نظیر ملاقات به بیمارستان مراجعه می کنند

به گزارش زرین نامه: با وجود فراگیر شدن ویروس کرونا در شهر و جان باختن تعدادی از شهروندان ، عده ای از مردم هنوز به وخامت اوضاع پی نبرده اند و علاوه بر رعایت نکردن موارد ایمنی و پیشگیرانه شخصی، حضور در مکان های پر خطر را نیز متوقف نکرده اند.

در حال حاضر بیمارستان به عنوان یک منبع اصلی آلودگی ، دارای مخاطرات فراوانی است و ممانعت از حضور افراد غیر در این مرکز درمانی بارها و بارها درخواست شده است. با این وجود هنوز افراد زیادی برای ملاقات با بیماران به ویژه بیمارن کرونایی مراجعه می کنند که جای تاسف است.

این روزها نگهبانان بیمارستان به دلیل شلوغی بیمارستان قادر به کنترل شرایط و ممانعت از ورود افراد سالم به بخش ها جهت ملاقات نیستند. از دادستان محترم شهرستان، رئیس دداگستری، مسئولان انتظامی و سپاه پاسداران عاجزانه درخواست می شود نسبت به این مقوله حساس تر باشند و با اتخاذ تدابیر شددی تر مانع از حضور از افراد غیر در بیمارستان شوند.

به نظر تصمیماتی که در خصوص مبارزه با کرونا در شهرستان اتخاذ می شود بیشتر بر مبنای تصمیات ستاد مبارزه با کرونای استان است در صورتی که با توجه به ساختار فرهنگی و اجتماعی هر شهر باید تصمیمات جداگانه ای اتخاذ شود. با این وجود مردم بسیاری در شهر این حادثه را پذیرفته اند و موارد ایمنی را حتی بیشتر از حد توان مراعات می کنند ولی هنوز عده ای اصلاً اصل داستان را باور ندارند و برای موارد جزیی و غیر اورژانسی نظیر ملاقات به بیمارستان مراجعه می کنند که جای تاسف است. باید بپذیریم روند افزایش تعداد بیمارن کرونایی در شهر نگران کننده است و اگر چاره ای برای آن اندیشیده نشود، باید منتظر روزهای سخت تری باشیم. به هوش ...

توصیه می شود شهروندان در صورت داشتن علائم بیماری، قبل از مراجعه به بیمارستان حتماً سری به  سامانه وزارت بهداشت بزنند و بعد از پر کردن فرم از میزان پیشرفت بیماری خود آگاه شوند و در صورت ضرورت به بیمارستان مراجعه کنند.

به گزارش زرین نامه:بیماری کرونا چند هفته ای است که در اکثر شهرها و روستا های ایران فراگیر شده است و ضرورت آموزش در خصوص مواجهه با این بیماری و پیشگیری از سرایت آن امری ضروری است. به منظور آشنایی بیشتر با راه های جلوگیری از گسترش کرونا و شرح اقدامات انجام شده در بیمارستان علی آباد کتول، گفتگوی کوتاهی با "معصومه خسروی کتولی" مسئول کنترل عفونت اورژانس بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج) انجام داده ایم.
امید است مردم با هوشیاری و اهتمام بیشتری به این قضیه بنگرند و با همکاری با نهاد های بهداشتی و درمانی زمینه را برای قطع زنجیره شیوع کرونا هموار سازند
بیماری کرونا چه علائمی دارد و آیا همه افرادی که این علائم را دارند باید به بیمارستان مراجعه کنند؟
در طول روزهای اخیر پزشکان متخصص زیادی در مورد مشخصات این بیماری در رسانه ملی و سایر رسانه ها به کرات صحبت کرده اند و قطعاً مردم با مشخصات این بیماری اشنا شده اند. در واقع این بیماری شباهت زیادی به سرما خوردگی و آنفولانزا دارد و تظاهرات ظاهری مشابهی با این بیماری ها دارد. فلذا با بروز اولین سر درد یا سرفه نیازی به مراجعه به بیمارستان نیست. چرا که خود بیمارستان یک مکان و منبع آلودگی به ویژه برای افراد مستعد محسوب می شود و ممکن است فردی که با سرما خوردگی به بیمارستان مراجعه می کند، با کرونا از بیمارستان خارج شود! البته وزارت بهداشت سامانه ای را طراحی کرده است که با پیامک برای همه مردم ارسال شده است. توصیه می شود شهروندان در صورت داشتن علائم بیماری، قبل از مراجعه به بیمارستان حتماً سری به این سامانه بزنند و بعد از پر کردن فرم از میزان پیشرفت بیماری خود آگاه شوند و در صورت ضرورت به بیمارستان مراجعه کنند.
تا کنون چه اقداماتی برای پیشگیری از بیماری کرونا در شهرستان انجام شده است؟
بر اساس دستور العمل و پروتکل وزارتی تا کنون جلسات متعددی با مسئولان حوزه بهداشت و درمان شهرستان، مسئولان اورژانس و سایر بخش ها، مسئولان شهری، شهرداری و سایر نهاد ها برگزار شده است و تصمیمات متعددی اخذ شده است. شستشوی معابر عمومی، نصب بنر ، توزیع بروشور در سطح شهر، تعطیلی مراکز آموزشی و باشگاه های ورزشی، ضد عفونی کردن معابر عمومی و ناوگان حمل و نقل عمومی، محلول پاشی و ضد عفونی اماکن شهری، کاهش ساعات کاری کارمندان، تعطیلی پارک جنگلی کبود وال، ضد عفوانی و گند زدایی معابر عمومی، ممانعت از ملاقات بیماران در بیمارستان، جلوگیری از برگزاری مراسم عزا و شادی و راه اندازی سامانه اطلاع رسانی از اقدامات انجام شده در این مدت در شهرستان علی آباد کتول بوده است.
نقش خیرین سلامت در مقابله با کرونا را چگونه ارزیابی می کنید؟
در طول چند روز خیرین سلامت و افراد خیر متعددی با مسئولان بیمارستان و پرستاران تماس گرفته اند و اعلام آمادگی جهت همکاری به منظور تامین ملزومات پزشکی مورد نیاز در بیمارستان، همکاری و حتی تولید ماسک و ... داشته اند. که بنده به نمایندگی از پرسنل زحمتکش بیمارستان و پرستاران از همه این بزرگواران تشکر می کنم و امید وارم با کمک مردم و همیاری نهاد ها و افراد خیر کمبود ها جبران شود و زمینه قطع زنجیره شیوع کرونافراهم شود. البته سوی دکتر فاضل تجهیزاتی به بیمارستان علی اباد کتول ارسال شد که شامل موارد زیر است:  پنج دستگاه مانیتور علایم حیاتی، یک عدد دستگاه تنفس مصنوعی، یک عدد ساکشن
برای پیشگیری از شیوع کرونا چه توصیه ای به مردم دارید؟
قرنطینه خانگی اولین توصیه جدی به شهروندان است و بنده به عنوان یک سرباز کوچک در جبهه مقابله با کرونا از مردم درخواست دارم در وهله اول با اجرای قرنطینه خانگی از رفت های غیر ضروری پرهیز کنند. رعایت بهداشت فردی و شستشوی مداوم دست و صورت ، گام دوم است. گام سوم عدم حضور در اجتماعات و مراسم است و تا حد ممکن از برگزاری چنین مراسم عزا و شادی ، حتی در مقیاس کوچک پرهیز کنند. مراجعه به بازار را تا حد ممکن کاهش دهند و در هر بار مراجعه به بازار خرید چند روز را انجام دهند و پس از خرید دست ها و حتی لفاف محصولات خریداری شده را تا حد ممکن ضد عفونی کنند یا مواد را از بسته اصلی خارج کرده و در لفاف یا ظرف یا یخچال نگهداری کنند.
در صورت مراجعه به بیمارستان هم ضمن حفظ آرامش نهایت همکاری را با پرسنل بیمارستان داشته باشند و از آوردن همراه حتی المقدور خودداری کنند. پرهیز از سفرهای غیر ضروری نیز در این ایام امری ضروری و حیاتی است. 
سخن پایانی
با دعای خیر مردم و همکاری با کارکنان بهداشت و درمان و رعایت موارد بهداشتی و ایمنی، این روزهای سخت قطعاً به پایان خواهد رسید و هر قدر همکاری مردم و اجرای توصیه های بهداشتی بیشتر باشد، زمان نابودی این ویروس زود تر فراخواهد رسید.

انتهای پیام/

IMG 20200301 WA0001

پرسنل زحمتکش بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)

IMG 20200303 WA0003

 

IMG 20200303 WA0003IMG 20200303 WA0003IMG 20200303 WA0003

IMG 20200304 WA0001

                                            پرسنل زحمتکش بیمارستان علی آباد کتول 

IMG 20200303 WA0041

455212262 356277

پنج دستگاه مانیتور علایم حیاتی، یک عدد دستگاه تنفس مصنوعی، یک عدد ساکشن، که توسط دکتر فاضل دراختیار بیمارستان علی آبادکتول قرار گرفت

 

متاسفانه در طول روزهای گذشته تنها شاهد انتشار تصاویری از برگزاری جلسات در برخی نهاد ها و سازمان ها بودیم که محتوی و تصمیمات این جلسات کما فی السابق بر عموم مردم پوشیده است!

به گزارش زرین نامه: با گذشت حدود دو هفته از شیوع کرونا و بستری شدن و حتی فوت تعدادی از شهروندان، ارائه توضیحات و ارائه آمار شفاف و اخبار دقیق در خصوص شیوع این بیماری در شهرستان، از سوی مسئولان شهرستان و مقامات بهداشتی بیش از پیش ضروری به نظر می رسد. هر چند از آخرین نشست خبری مسئولان بهداشت و درمان شهرستان سال ها می گذرد، ولی این روزها که جو شایعات و برخی کمبودهای ملزومات بهداشتی در شهر و حتی بیمارستان و ... نگرانی هایی را برای مردم به وجود آورده است، برگزاری یک نشست خبری یا مصاحبه مسئولان در این خصوص امری ضروری و واجب است.
به هر روی انتشار پراکنده و جویده اخبار از گند زدایی توسط شهرداری ، اهدای مبالغ و ملزومات پزشکی و بهداشتی اهدایی به بیمارستان و سایر اقدامات مثبت در موازات اخبار غیر واقعی و کذب در فضای بی در و پیکر تلگرام و اینستاگرام ، زیبنده مردم این شهر نیست و دوستان باید بدانند افکار عمومی منتظر انتشار اخبار مثبت و اعلام اقدامات انجام شده از طریق منابع رسمی خبری هستند. اقدام حرفه ای و به موقع در چنین شرایطی قطعاً وحدت بخش و امید آفرین خواهد بود و بدون شک می تواند در افزایش روحیه مردم و همکاری با نهادهای بهداشتی موثر باشد.
اما متاسفانه در طول روزهای گذشته تنها شاهد انتشار تصاویری از برگزاری جلسات در برخی نهاد ها و سازمان ها بودیم که محتوی و تصمیمات این جلسات کما فی السابق بر عموم مردم پوشیده است!
امید است مسئولان محترم شهری از انجام مصاحبه و ارائه اخبار و آمار شفاف در خصوص مبتلایان و فوتی ها ، اقدامات انجام شده ، انتظار از مردم و .... پیشقدم شده و ضمن اطلاع رسانی از رسانه های رسمی شهرستان، راه را برای نشر اخبار کذب و غیر واقعی مسدود کرده و ضریب اطمینان و اعتماد عمومی در جامعه را افزایش دهند.

انتهای پیام/

به دنبال یک تب و آبریزش بینی و هر علامت اولیه ای  به اورژانس مراجعه نکنید.  اولین کار ماندن در منزل و استراحت است و اگر پس از چند روز بهبودی نسبی حاصل نشد به مراکز درمانی مراجعه کنید و پیگیر ابتلا به کرونا باشید.

با وجود فراگیر شدن بیماری کرونا ویروس در کشور، مرکز بهداشت و درمان علی آباد کتول حتی ضرورتی در حد نصب بنر در خصوص مقابله با این بیماری در سطح شهرستان ندیده است و هنوز بنر مقابله با شیوع آنفولانزا در ورودی این مرکز، خودنمایی می کند! 

بی تردید استفاده از ظرفیت های کشاورزی، گردشگری، طبیعی و ... شهر فاضل آباد و منطقه کمالان  با وجود فراهم بودن زیر ساخت های فراوان می تواند تحولی عظیم در منطقه ایجاد کند و علاوه بر ممانعت از مهاجرت باعث مهاجرت معکوس نیز شده و یکی از راهکارهای مقابله با بیکاری محسوب شود. 

به گزارش زرین نامه : شهر فاضل آباد یکی از مناطق رو به پیشرفت استان گلستان است که به واسطه قرار گرفتن در مسیر اصلی مازندران – خراسان، بهره مندی از ساختار یک دست و غیر سینوسی مسیر اصلی شهر، داشتن مناطق ییلاقی متعدد با چشم انداز های بی نظیر و ... آین شهر را به یکی از شهرهای دارای پتانسیل برای سرمایه گذاری تبدیل کرده است.

ظرفیت های این شهر در راه رسیدن به توسعه پایدار را می توان در پنج محور معرفی و برای توسعه آنها برنامه ریزی کرد. محورهای پنج گانه گردشگری، صنایع دستی کشاورزی، دامپروری و شیلات بدنه اصلی درخت توسعه استان محسوب می شوند که زیر شاخه های این درخت تنومند در استان بی شمارند.

معرفی کمالان با توسعه صنعت گردشگری

یکی از راه های توسعه شهر و توانمند سازی اقتصادی اهالی شهر و روستاهای تابعه، معرفی کلاسیک و هدفمند جاذبه های گردشگری این شهر است. وجود مناطق ییلاقی متعدد با ظرفیت های مختلف گردشگری نظیر گردشگری ورزشی، گردشگری غذایی، گردشگری تفریحی و ... به معنای فراهم بودن زیر ساخت ها و بستر لازم برای جذب و ماندگاری گردشگران داخلی و خارجی است. معرفی شهر و جاذبه های طبیعی این شهر در گام اول و برنامه ریزی در جهت مشارکت سرمایه گذاران در احداث ، مرمت، باز تعریف مکان های اقامتی در گام از مهم ترین اقداماتی هستند که در توسعه گردشگری این ناحیه احساس می شوند. چاپ و توزیع بروشور های مکان های دیدنی استان، آموزش زبان انگلیسی به راهنمایان گردشگری، توانمندسازی روستاها به‌منظور تقویت گردشگری روستایی ، توسعه و تقویت بوم گردی، استفاده از طرفیت های بومی در اسکان گردشگران ، حمایت از سرمایه گذاران بخش هتلینگ و اقامت و ...  از دیگر راهکار های توسعه گردشگری در این شهر است.

بی تردید استفاده از این ظرفیت با وجود فراهم بودن زیر ساخت های تاریخی می تواند تحولی عظیم در منطقه ایجاد کند و علاوه بر ممانعت از مهاجرت باعث مهاجرت معکوس نیز شده و یکی از راهکارهای مقابله با بیکاری محسوب شود. شایان ذکر است که گردشگری تنها به جاذبه های طبیعی و در یک فصل خاص محدود نمی شوند بلکه با برنامه ریزی و فراهم ساختن انگیزه برای اقامت گردشگران این مناطق بکر و دیدنی در هر چهار فصل سال میزبان گردشگران از سراسر کشور و سایر نقاط دنیا خواهند بود.

کشاورزی محور توسعه

مردمان سختکوش این دیار از دیر باز به کشاورزی در این منطقه اشتغال داشته و دارند. با این وجود باید پذیرفت به دلایل مختلف اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی کشاورزی سنتی دیگر جوابگوی هزینه ها و نیاز های کشاورزان نخواهد بود. فلذا استفاده بهینه از آب و خاک، اجرای طرح‌های نوین آبیاری به ویژه انتقال آب با لوله، توسعه صنعت بیمه آب و خاک کشاورزی، باز چرخانی آب، بهبود روش‌ها و تغییر الگوی کشت و جایگزینی محصولات پُرآب با محصولات کم‌آب‌بَر و ... می تواند زمینه ساز توسعه پایدار در این منطقه شده و زمینه اشتغال جوانان بیشتری را فراهم سازد.

صنایع دستی منحصر به فرد، با اصالتی به قدمت تاریخ

از دیگر منابع درآمدی در استان می توان به صنایع دستی منحصر به فرد اشاره کرد که عده ای آنها را اصیل ترین هنر ایرانی می دانند.صنایع دستی اقوام کتول و سیستانی که در این ناحیه ساکن هستند به تنهایی می تواند باعث اشتغال عده ای زیادی از جوانان به صورت مستقیم و غیر مستقیم شود. نبود سامانه جامع شناسایی هنرمندان استان، نبود یا کبود نیروی متخصص در شناسایی هنر و هنرمندان استان، نبود بستر لازم برای معرفی و صادرات محصولات تولیدی به سایر کشورها، بروکراسی اداری در بحث وام و تسهیلات، عدم خرید تضمینی محصولات توسط اداره گردشگری و میراث فرهنگی باعث شده تا فعالان در این حوزه نگاهی آماتور به این صنایع داشته باشند و برای تامین مخارج روزانه خود به مشاغل دیگر روی بیاورند. در صورتیکه هنر صنایع دستی باید شغل اول بسیاری از جوانان این دیار باشد. بی تردید ایجاد زیرساخت‌ها و امکانات ضروری برای بهره‌برداری بیشتر از مرزهای رسمی و بازارچه‌های مرزی، برگزاری نمایشگاه های مختلف در سطح کشور، استفاده از صنایع در ادارات و فیلم ها و سریال ها و ...  موجود می تواند در معرفی و توسعه این صنعت موثر باشد.

دامپروری با رویکرد صنعتی

دامپروری را می توان یکی دیگر از شاه کلید های استان در توسعه پایدار نامید. روستاها و مناطق ییلاقی این منطقه قابلیت پرورش انواع دام سبک و سنگین را داراست. به علاوه پرورش سایر دام و طیور نظیر شتر مرغ، کبک ، بلدرچین و ... در منطقه آغاز شده است و نیاز به هماهنگی، همفکری و همیاری مردم و مسئولین برای توسعه این صنایع است. در واقع آموزش، حمایت، برنامه ریزی و توسعه صنایع تبدیلی در این شهر منجر به ایجاد اشتغال گسترده در بخش های پروتئین، لبنیات و .. می شود. تلاش در جهت صنعتی کردن دامپروری و جذب سرمایه گذار جهت احداث دامپروری های نوین و تکنولوژی روز دنیا ، اصلاح نژاد دام های موجود در منطقه، استفاده از دانش متخصصین دامپروری و ... می تواند زمینه ساز تولیدات بیشتر و احیای شغل دامپروری در منطقه شود.

پرورش ماهی!

شیلات نیز به عنوان حلقه آخر توسعه استان یکی از صنایع قابل اعتنا در استان است که اگر به ظرفیت های این صنعت و صنایع تبدیلی آن بپردازیم در می یابیم که این صنعت نیز به تنهایی قادر است علاوه بر ایجاد اشتغال در بخش های گوناگون، باعث تقویت سبد غذایی و رشد پروتئینی سفره غذایی ساکنان نیز شود. در حال حاضر پرورش انواع آبزیان در انواع استخرهای بتنی در حال گسترش است که نیازمند برنامه ریزی، اعطای تسهیلات و خرید تضمینی است که در این صورت می توان به آینده روشن این صنعت امید وار بود. شیلات از صنایع زودبازده است که به نسبت سایر صنایع دامی، با سرمایه کمتر و دوره زمانی کوتاه تر مورد اعتنای بسیاری از علاقه مندان حوزه ابزیان است.

پایان سخن

بی هیچ تردید این سرزمین دارای ظرفیت ها و پتانسیل های فراوانی است که بخش کوچکی از آنها رو نمایی شد. ظرفیت ها و امکانات فراوان دیگری نیز در فاضل آباد و مناطق اطراف به صورت جسته و گریخته مورد استقبال مردم گرفته است. نظیر کشت زعفران ، تولید انواع قارچ های خوراکی، تولید انواع عسل با طعم های مختلف، کشت گیاهان دارویی، فروش انواع اغذیه و محصولات غذایی سنتی و ... که این صنایع و منابع تنها بخش های دیگری از ظرفیت های بی شمار این استان هستند که پرداختن به آنها با مدیریت صحیح و غیر کلیشه ای منجر به مهاجرت معکوس شده و این مهم تنها به مدد برنامه ریزی و استفاده از تجربیات سایرین امکان پذیر است. تشکیل 5 سازمان مردم نهاد در حوزه های 5 گانه مطروحه می تواند اولین قدم برای رفع محرومیت در این استان است. این سازمان ها می توانند با شناسایی و جذب متخصصین در حوزه های مختلف کشاورزی، دامپروی، آموزشی و ... ، شناسایی زیر ساخت ها و ظرفیت های مغفول استان، دعوت از سرمایه گذاران در جهت سرمایه گذاری، ، یافتن بازار هدف به منظور صادرات محصولات تولیدی، و در گام نهایی پیاده سازی برنامه های آینده محور با رویکرد مشاوره و آموزش مردم در ابعاد اجتماعی ( مطالبه گری و عادت نکردن به فقر و تغییر ذائقه معیشتی و اقتصادی مردم به منظور کسب درآمد بیشتر ) از یک سو و آموزش های مهارتی و فنی در زمینه های 5 گانه می تواند شهر را به یک قطب بزرگ اقتصادی تبدیل کند که منجر به توسعه پایدار شهر و به تبع آن ایجاد اشتغال و تقویت بنیه اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی شهر خواهد شد.  

انتهای پیام/

رییس ستاد انتخابات شهرستان علی آباد کتول از شرکت 63 هزار و 553 نفر از واجدین رای این شهرستان در انتخابات خبر داد و گفت: رحمت اله نوروزی با کسب اکثریت آراء، نماینده منتخب مردم شهرستان علی آباد کتول در مجلس یازدهم شد.

lمردم شهرستان علی آباد کتول همراه با مردم سراسر کشور در دوم اسفند ماه 98 باری دیگر حماسه آفریدند تا در شکل گیری مجلسی قوی و انقلابی نقش آفرین و اثرگذار باشند. 

مردم انقلابی و ولایتمدارشهرستان علی آباد کتول همزمان با آغاز یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، پای صندوق های رأی حاضر شده و صحنه‌هایی پرشور از حضور را رقم زدند.

رییس ستاد انتخابات شهرستان علی آباد کتول از رقابت 12 کاندیدا برای تصاحب صندلی این شهرستان در بهارستان خبر داد و گفت: 110 شعبه شهری و روستایی فردا (دوم اسفندماه) آماده اخذ آراء مردم شریف شهرستان علی آباد کتول هستند.

روز : ماه : سال :